Franchising

Proč zvolit pro start podnikání franchising?

Podle evropských statistik je franchising až 6x bezpečnější než freeelancing, neboli podnikání na volné noze. Pokud vám nestačí tento neprůstřelný argument, tak pro vás máme 7 důvodů, proč je dobré zvolit si za svůj podnikatelský plán právě franchising.

proc1. Menší riziko neúspěchu

Až 50% začínajících freelancerů nezvládne podnikání na volné noze a skončí. U franchisy vám takové riziko nehrozí, protože jdete do již předem ověřeného podnikatelského plánu. Pokud zvolíte ke svému podnikání vhodné místo, kde lidem chybí pobočka dané franchisy, máte vyhráno.

2. Dělba práce

Franchisant nemá na starosti systémové a strategické úkoly, ale věnuje se jen operativním záležitostem týkajícím se jeho pobočky.

3. Méně stresu

Protože vám odpadají povinnosti týkající se dlouhodobého plánování a strategie, odpadá i velká část stresu s tím spojeného.

4. Vybudovaná značka

Pokud byste se pustili do podnikání na volné noze, museli byste se zcela určitě zabývat budováním vaší značky, což není nejjednodušší záležitost a může to trvat i dlouhá desetiletí, než vaši značkou začnou lidé brát jako ekvivalent pro kvalitu. U franchisy tento problém odpadá, protože tu práci si už dal někdo před vámi a vy teď jen můžete sklízet cizí úrodu.

5. Lepší přístup k úvěrům, leasingu a pojištění

Díky menšímu riziku franchisového podnikání budete mít lepší šanci získat úvěr, který možná budete potřebovat, abyste měli dostatečný vstupní kapitál, který je u franchisingu potřeba.

6. Nákup za nižší ceny

Nakupovat zboží můžete přímo od franchisora, což je za podstatně příznivější cenu, než kdybyste měli nakupovat ve velkoobchodě. Jako franchisant jste součástí velkého řetězce a proto máte možnost od velkých dodavatelů získat slevy a výhody, na které by jednotlivec sotva dosáhnul. 

7. Know-how

Know-how, které jiní získají za léta dřiny, získáte na samém startu vašeho podnikání. Navíc máte k dispozici mentora v podobě franchisora, který vám vždy ochotně podá pomocnou ruku, pomůže vám se zaškolením zaměstnanců atd.

Přečtěte si také rozhovor s odborníkem, který vám poradí proč podnikat formou franchisingu.