Franchising

Franchising, podnikání bez rizika?

Čím dál více Čechů láká představa stát se svým vlastním pánem. Od jejich snu je ale často odrazují možná rizika spojená s prosazením nového podnikatelského záměru. Franchising je pro mnohé z nich kompromisním řešením, které jim umožní zahájit vlastní podnikání s menším rizikem neúspěchu. Opravdu se franchisa vyplatí? Jaká jsou její pro a proti?

Číst dál...

Co je to franchising?

Slyšíte pojem franchisng poprvé a lámete si hlavu nad tím, co to vlastně je? Jednoduše řečeno je to podnikatelský nápad, poskytovaný včetně know-how, podpory a již zavedené značky, za určitou předem dohodnutou úplatu. Jistě znáte spoustu franchisových značek a možná o tom ani nevíte.

Číst dál...

Franchising z právního hlediska

Franchising nemá žádnou právní úpravu, ale pokud bychom jej chtěli definovat z právního hlediska, tak musíme v NOZ hledat tzv. nepojmenovanou smlouvu, což je typové označení pro franchisingovou smlouvu.

Číst dál...

Proč zvolit pro start podnikání franchising?

Podle evropských statistik je franchising až 6x bezpečnější než freeelancing, neboli podnikání na volné noze. Pokud vám nestačí tento neprůstřelný argument, tak pro vás máme 7 důvodů, proč je dobré zvolit si za svůj podnikatelský plán právě franchising.

Číst dál...

Chci si otevřít franšízu

Rozhodli jste se, že začnete podnikat jako franšízant… A ptáte se, co teď? Co je potřeba udělat, abych získal(a) svou vysněnou franšízu? Nemějte strach, pokud se zalíbíte franchisorovi, máte vyhráno.

Číst dál...