Jak a kde hledat nápad na podnikání

Kde hledat nápady na podnikání

Hledání nápadů na podnikání aneb Jak konečně najít nápad, se kterým se dá začít podnikat

1. Oprostěte se od myšlenky, že váš podnikatelský nápad musí být originální

Zásadní omyl je myslet si, že začít podnikat je možné jen s nějakým zcela unikáním nápadem na podnikání, technologickou inovací nebo jinou novinkou. Není tomu tak. Dnes můžete uspět jen díky tomu, že zcela běžnému nápadu vtisknete svoji tvář, vystavíte kolem něj poutavý příběh, zaměříte se na něco jiného, než jak to dělají jiní.

Už je tomu tak, že při hledání nápadu na podnikání hraje jistou roli náhoda nebo okolnosti, které umožní zrod – z počátku často zdánlivě nepodstatného – nápadu.

2. Všímejte si na první pohled skrytých nápadů na podnikání

Pokud jste dostatečně všímaví, dříve či později zjistíte, že některé výrobky nebo služby nebudí plnou spokojenost u zákazníků, nefungují dostatečně efektivně, chybí jim některé funkce, jejich provedení už není nejmodernější nebo že při použití jiného pracovního postupu, jiného materiálu nebo distribuční cesty dojde ke zlepšení, které nenechá chladným žádného dosavadního zákazníka.

3. Naslouchejte mimoděk vysloveným nápadům

Pokud vám chybí vrozená všímavost a vaše schopnost vypozorovat nedostatky, které by mohly zasít semínko pro perspektivní nápad na podnikání, je na nule, naslouchejte svému okolí.

Při povídání s blízkými určitě čas od času padnou slova kritiky na věci, které běžně nakupují nebo naopak nenakupují, ať už z důvodu špatné kvality, dlouhých termínů dodání nebo jejich nedostupnosti. Nebo třeba zaslechnete stesky na to, že musí cestovat moc daleko, aby se k výrobku nebo službě dostali. Všude tam, kde je nespokojenost zákazníků nebo rezerva na zlepšení, trpělivě čekají nápady na podnikání a těší se, až je objevíte.

Pokud přijdete na to, jak tyto „nářky“ díky vašim schopnostem vyřešit, máte napůl vyhráno. Máte dobrý základ pro podnikatelský nápad a je jen na každém z vás, jakou podobu mu dáte.

4. Inspirujte se

Stále hledáte jako jehlu v kupce sena a nápad na podnikání nikde? Podívejte se do naší databáze podnikatelských nápadů. Máme jich tam pro vás 100 zdarma a k dalším 150 rozpracovaným nápadům na podnikání si můžete koupit přístup za 399 Kč (včetně DPH), nebo k nim získat přístup v rámci klubu Můj iPodnikatel. U všech se hned dozvíte, co budete potřebovat pro jejich spuštění, kolik vás to bude asi stát peněz a co musíte vyřídit na úřadech.

A pokud byste raději chtěli podnikat pod už zavedenou značkou, projděte si náš katalog franchisových systémů. Najdete v něm nápady, které už úspěšně fungují a ke kterým se můžete přidat.

 

Ukažte mi 100 nápadů na podnikání zdarma. 

Chci si koupit dalších 150 nápadů na podnikání.

Pojďme do katalogu franchisových příležitostí.