100 nápadů na podnikání zdarma

Lekce práce s internetem

Přestože je to k neuvěření, ještě stále existuje množství lidí – nejčastěji vyššího nebo důchodového věku, kteří nemají ani ponětí, jak používat počítač, jak se připojit k internetu, nebo co dělat, když už se na něj dostanou. To je skvělá podnikatelská příležitost.

Odklízení sněhu

Odklízení sněhu není v našich zeměpisných šířkách určitě podnikáním na celý rok. Může být však zajímavým nápadem pro rozšíření činnosti firem, které se potýkají s nedostatkem práce v zimě.

Mystery shopping

Mystery shopping je moderní technikou, jak mohou majitelé firem prověřit kvality zákaznického servisu, který jejich zákazníci skutečně dostávají. A je to také skvělá příležitost pro podnikání.

Pojízdná čistírna

Znáte to, chystáte se a ples nebo důležité obchodní jednání a den předtím zjistíte, že vaše šaty leží od posledního nošení špinavé na dně šatní skříně. Prádelny dnes fungují rychle, ale hlavní problém je v tom, že kvůli práci tam nestihnete šaty zanést ani je vyzvednout. Tato modelová situace v sobě skrývá příležitost pro podnikání – pojízdnou čistírnu.

Údržba počítačů

Jste tím, komu všichni známí volají, když se jim pokazí něco na počítači? Tak proč si nenechat platit za to, v čem jste očividně dobří? Začněte provádět údržbu počítačů a asistenci na telefonu profesionálně.

Konzultant pro sociální média

Není žádných pochyb, že sociální sítě představují pro firmy nebývalou příležitost, jak se zviditelnit. To vše ale platí jen za předpokladu, že vědí, jak sociální sítě ve svůj prospěch využít. Pokud víte, jak pomoci firmám integrovat sociální stě do jejich tradičních marketingových aktivit, máte vyhráno.

Virtuální asistentka

Pokud máte zaměstnanecké zkušenosti s prací v administrativě, může být profese virtuální asistentky tou správnou příležitostí, jak se osamostatnit a začít podnikat.